Udaberri Sariko azken finalak, han-hemen, asteburuan

2022/03/24 | Lehiaketa

Eskuz binakako finalak izango dira ikusgai Alegian, Azkoitian, Lasarte-Orian eta Getarian, eta gomazko paleta neska jubenilena Adunan; Lagunak taldeak irabazi berri du gomazko paleta mutil nagusien finala, eta Gaztelekuk larruzko paletakoa

Asteburuan bukatuko da Udaberri Saria, eta final ugari izango dira ikusgai, bost jaialditan banatuta: eskuz binakako finalak jokatuko dituzte Alegian, Azkoitian, Lasarte-Orian eta Getarian; eta gomazko paleta neska jubenilena, Adunan. Ondorengo lerroetan dituzue jaialdi hauen guztien xehetasunak:

 

 

 

Martxoak 25, ostirala, 19:30, Aduna-Udalekoa
 

1. Gomazko paleta emakumezkoak, jubenilak:
HERNANI 1 (Maddi iriondo-Irati Miner)
TXULOBI (Izaro Etxarri-Aiora Zubillaga)

 

 

Martxoak 25, ostirala, 20:00, Alegia-Elorri
 

1. Eskuz binaka, kadeteen 1. maila:
INTXURRE (Harkaitz Murua-Mikel Iturrioz)
TOLOSA (Jokin Tolosa-Hodei Castro)

 

 

Martxoak 26, larunbata, 10:30, Azkoitia-Gurea
 

1. Eskuz binaka, kadeteen 2. maila: 
AZKOITIA (Joritz Azkoitia-Denis Galarza)
SORALUZE (Ibon Ibarra-Mikel Caramanzana)

2. Eskuz binaka, jubenilen 1. maila:
AZKOITIA (Jon Etxaniz-Alejandro Juaristi) 
ZAZPI ITTURRI 3 (Eneko Gorostidi-Oier Plazaola)

 

 

Martxoak 26, larunbata, 11:30, Lasarte-Oria-Mitxelin

 

1. Eskuz binaka, kadeteen 3. maila:
LAGUNAK (Eneko Etxaniz-Beñat Basurto)
MURUMENDI (Oier Landa-Jokin Mendizabal-Julen Ariztimuño)

2. Eskuz binaka, jubenilen 2. maila:
INTZA (Haritza Diez de Guereñu-Peru Urdanpilleta)
HERNANI (Julen Descarga-Oier Alegria)

 

 

Martxoak 26, larunbata, 17:00, Getaria-Sahatsaga

 

1. Eskuz binaka, nagusien 2. maila:
OTSABIO 1 (Manex Saralegi-Julen Saralegi)
ALDE ZAHARRA 2 (Mario de la Torre-Iñaki Acha)

2. Eskuz binaka, nagusien 1. maila:
GURE TXERU (Gorka Aristi-Gorka Zenekorta)
ORIO (Lorenz Orbegozo-Ibon Aranalde)

 

 

 

Gainera, aurreko asteburuan txapelketako beste bi final jokatu zituzten: Lagunak taldeak irabazi zuen gizonezkoen gomazko paletako nagusien kategoriako finala, eta Gaztelekuk larruzko paletakoa:

 

 

Martxoak 18, ostirala, 19:30, Astigarraga-Udalekoa

1. Gomazko paleta gizonezkoak, nagusiak:
MUNDARRO 2 (Alain Agirre-Beñat Zubiarrain) 17
LAGUNAK (Kepa Arrizabalaga-Mikel Arrieta) 25

 

Martxoak 19, larunbata, 11:00, Donostia-Altza

2. Larruzko paleta, nagusiak:
ALTZATARRA (Telmo Astrain-Juan Jose Polo) 23
GAZTELEKU (Jose Xabier Alkorta-Koldo Ponce) 35

 

 

 

Lehiaketa-Federatua-Udaberri atalean kontsulta daiteke txapelketari buruzko informazio guztia.

 

 

 

*Argazkiak: Gipuzkoako Euskal Pilota Federazioa eta Lagunak Pilota Taldea (Elgoibar).

 

 

 






Babesleak

Ir arriba